מה חדש בבית?
משהו חדש במטבח? יש לכם רעיונות חדשים בתחום עיצוב פנים, אדריכלות או בנייה?
שלחו אלינו לפרסום

חלונות הגג של VELUX מיוצרים על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר,
חלון גג

בונים בית? טרמודן המקום שלכם לקניית
בלוקים

משפצים את המטבח? אז אתם ודאי מחפשים
פינות אוכל

תתחדשו על הבית החדש ובואו לרכוש
רהיטים

אל תתפשרו על הגנה על היקר לכם מכל
סורגים

על פרקטים לומדים באתר
פרקטים

כל שאלה שיש, יש לנו תשובה עליה לגבי
דלתות

בונים בית אנו ממליצים לכם לבחון
תאורה

לא מתפשרים על מחיר או איכות
כלים סניטריים

לפני שעוצרים בחרש לא רוכשים
קרמיקה

גרילי הגז המומלצים בישראל רוכשים בכרמל דיירקט - גריל גז גרנהודל ונפוליאון
גריל גז גרנהודל ונפוליאון

בעלי מקצוע
הכל לבית
   בטחון ואבטחת הבית
   גופי תאורה
   גינה וחצר
   דלתות
   הדברה ותחזוקה
   וילונות
   חדר רחצה
   חדר שינה
   חדרי ילדים
   חימום והסקה
   טפטים
   מטבח
   מעקות ומדרגות
   מפתחים וחלונות
   סוגי בניה
   עיצוב פנים
   פרקטים
   צבעים
   קירוי והצללה
   קרמיקה, שיש, ריצוף וחיפוי
   רהיטים ואבזור
   ריהוט משרדי
   שטחי אחסון
   שטיחים
   שיפוץ ומעבר דירה
   שירותים למשפחה
   תאורה
לימודים וקורסים
Skip Navigation Links.
פרסום
   אנרגיה סולארית בישראל
לחץ להגדלה
אנרגיית השמש, או אנרגיה סולרית נחשבת למקור האנרגיה החלופי החזק, הזול והזמין ביותר הקיים כיום בעולם, בעיקר בארצות שטופות השמש. בעולם היום קיימות אלפי חוות שמש הממירות את קרניה או הקרינה האלקטרומגנטית שלה לאנרגיה סולרית המייצרת חשמל, מחממת מים ומניעה מערכות מכאניות וחשמליות כאחד...

אנרגיה סולארית : יש חדש תחת השמש

 

אנרגיית השמש, או אנרגיה סולרית נחשבת למקור האנרגיה החלופי החזק, הזול והזמין ביותר הקיים כיום בעולם, בעיקר בארצות שטופות השמש. בעולם היום קיימות אלפי חוות שמש הממירות את קרניה או הקרינה האלקטרומגנטית שלה לאנרגיה סולרית המייצרת חשמל, מחממת מים ומניעה מערכות מכאניות וחשמליות כאחד. כולנו מכירים את דודי השמש המספקים לנו ללא כל מאמץ או השקעה כספית מים חמים כיד המלך כמעט בכל ימות השנה. שעה שעתיים של שמש ואנחנו מסורים עם מים חמים לאורך כל היום.

בין השיטות המוכרות יותר בהן משתמשים כדי להפוך קרני שמש לאנרגיה היא מגדלי השמש בהן מראות המרכזות את הקרניים ומהעצמה האלקטרו מגנטית שלהן מופקת אנרגיה סולארית. מתקנים כאלה קיימים בכל רחבי אירופה ואצות הברית. בספרד מתכננים מספר תחנות מסוג זה כדי שיספקו את צרכי החשמל של ערים שלמות במדינה.

אנרגיה סולארית בעולם : מתחילים לממש את הפוטנציאל

העתיד שייך לאנרגיה סולרית, כך הבינו במדינות רבות בעולם, כולל מדינות העולם השלישי. המעבר מאנרגיית נפט מזהמת ויקרה המפרנסת בעיקר את מדינות המפרץ, הוא אך טבעי במדינות אלה שעוברות לייצור חשמל נקי וזול. נכון, מתקני ייצור החשמל באמצעות אנרגיה סולארית, עלות הקמתם יקרה, אך מדובר בהשקעה חד פעמים המצדיקה את עצמה בכל המקרים. עובדה זו גרמה למדינות רבות בעולם לעודד אזרחים לייצר חשמל נקי בבתיהם ואלה מתוגמלים כספית עבור מעבר זה.

אחת המדינות היותר נחשלות בעולם, דווקא הודו, הולכת חזק בעניין של אנרגיה ירוקה. בימים אלה החלו להקים במדינה מערכות סולאריות שהיקפים של 25 ג'יגה ואט כבר בעשור זה. התכנון בשנים הקרובות הוא להגיע ל- 250 ג'יגה ואט – כמות עצומה לכל הדעות. כדי לסבר את האוזן, היום, בכל העולם, כולל ישראל, לא מייצרות תחנות הכוח הסולאריות יותר מ-16 ג'יגה ואט.

גרמניה, בה השמש לא מראה פניה יתר על המידה, פועלים היום למעלה מ-800 אלף בתי אב באמצעות אנרגיה סולארית וכיום היא נחשבת לאחת המדינות המובילות בתחום של אנרגיה ירוקה. אחת הערים המובילות בגרמניה בתחום אנרגיה סולארית היא העיר פרייבורג בה לרוב התושבים מערכות אנרגיה סולרית. המפעל במקום ייצר יותר מ-700 מקומות עבודה לתושבי העיר. מדובר בעיר בת 110,000 תושבים.

בצרפת, מדינה קרה ברוב הזמן, עומדים לסיים את אחת מתחנות האנרגיה הסולרית המתקדמות בעולם.  והיא תספק קרוב ל-500 מגה ואט.

מדינות אירופה השונות מעודדות את תושביהן, כלכלית לעבור לאנרגיה סולארית וכך מדי שנה עשרות אלפי בתי אב באירופה מתנתקים ממקורות האנרגיה מסורתית ועוברים לכוח הסלולארי. ארצות הברית משקיעה מיליארדי דולרים כדי לעודד מעבר לאנרגיה סולארית והממשל מתכנן מענקים לתושבים שיתקינו את המערכות בבתיהם. גם האמריקאים יודעים כי התנתקות מהתלות במדינות ערב לצורך אספקת נפט ,רק תעשה טוב למדינה.

אנרגיה ירוקה בישראל

ישראל היא מדינה שטופת שמש ולכן הפוטנציאל הסולרי הוא עצום. אנו המדינה המתקדמת ביותר מבחינת ניצול אנרגיית שמש לצרכי חימום המים. הביטו סביב וראו את דודי השמש המבצבצים על כל גג רענן. לא תראו כאלה באירופה. אבל בעשור האחרון נראה כי נתקענו על הגג ולא זרמנו לכיוונים אחרים. ביחס למדינות השונות בעולם אנו בפיגור גדול, למרות שאצלם יש הרבה פחות שמש.

רוב תפוקת החשמל בישראל היום מבוססת על נפט ומוצריו בעוד אפשר לפנות תחנות כוח סולאריות בכל מקום בארץ ובמיוחד בדרומה, בהתאם לתכנית הנדסת חשמל.

באחרונה המצב משתנה וחברת החשמל והמדינה באמצעות חקיקה מתחילה לעודד אזרחים לעבור להפקת אנרגיה סולארית בבית. בתמורה יתקבלו מענקים והקמת המערכת הסולארית תתאפשר בתנאים מיוחדים ומוזלים.

 

העתיד נראה חם ונעים,

www.yerookim.org.il

 

 
 
כלי בית : : שותפים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר
© Copyright 2010 All Rights Reserved. קידום אתרים מחירי דירות פרקט בשרון מובילים פוליש חברת נקיון מפת אתר Designed by scoopsites.net